ΦόρουμΠόρταλΗμερολόγιοΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΣύνδεσηΕγγραφή
Η Μαρία Στεφάνου μας ταξιδεύει με το καινούριο της βιβλίο "Μια Βόλτα στον Παράδεισο". Κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Λιβάνη σε όλα τα βιβλιοπωλεία!!! ~~~ Κυκλοφόρησε το δεύτερο τρέιλερ της ταινίας "50 Shades Of Grey". Δείτε το στο αντίστοιχο τόπικ!
Πρόσφατα Θέματα
» The Eldest Curses
Σαβ 16 Ιουν 2018 - 20:10 από evi

» The Dark Artifices_Cassandra Clare
Σαβ 16 Ιουν 2018 - 20:08 από evi

» Shadowhunters_Mortal Instruments Tv Series.
Σαβ 16 Ιουν 2018 - 8:37 από EliRose

» Αγαπημενος Λυκανθρωπος!!!
Τετ 13 Ιουν 2018 - 19:11 από Bella and Edward Fan

» Renesmee!!!
Τετ 13 Ιουν 2018 - 19:03 από Bella and Edward Fan

» Team Edward or Team Jacob?
Τετ 13 Ιουν 2018 - 18:49 από Bella and Edward Fan

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Πεμ 7 Ιουν 2018 - 8:53 από Bella and Edward Fan

» Ms Cope's Office: Όλες οι απορίες και τα αιτήματα των μελών μας
Κυρ 3 Ιουν 2018 - 23:47 από Bella and Edward Fan

» Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.
Κυρ 3 Ιουν 2018 - 17:18 από Bella and Edward Fan

» Robert Pattinson
Τετ 15 Νοε 2017 - 12:41 από Vanina

Quote of the Week
"What if I’m not a superhero? What if I’m the bad guy?"

Edward Cullen, Twilight
Ιούνιος 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μια Βόλτα Στον Παράδεισο
Στην προσπάθειά της να ορθοποδήσει και να ξεπεράσει το φιάσκο του γάμου της, απογοητευμένη η Ζωή καταφεύγει στη Σαντορίνη. Εκεί γνωρίζει την Άννα, ιδιοκτήτρια πανσιόν, που της προσφέρει δουλειά, και τη Μαργαρίτα, ξαδέλφη της Άννας. Στο νησί την ακολουθούν και οι δύο αγαπημένες της φίλες, η Δανάη και η Βίκυ.

Η μοίρα όμως έχει ένα παράξενο σχέδιο.

Στο μαγευτικό σκηνικό της Σαντορίνης οι πέντε κοπέλες θα μπλέξουν τις ζωές τους, θα βρεθούν αντιμέτωπες με μυστικά και ψέματα, με μίση και πάθη που θα έρθουν στην επιφάνεια και θα γνωρίσουν τον έρωτα εκεί που δεν το περιμένουν. Θα κλάψουν, θα πονέσουν, θα γελάσουν, θα θυμηθούν και, προπάντων, θα αναζητήσουν η καθεμιά το δικό της προσωπικό παράδεισο.

Μοιραστείτε | 

Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DanaeCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Θηλυκό Καρκίνος
Αριθμός μηνυμάτων : 901
Registration date : 28/11/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Τετ 28 Ιαν 2009 - 19:05

Εγω παιδια ντρεπομαι που το λεω αλλα ευχηθηκα σε εκεινο το σημειο να παλευαν ο Εντουαρντ με τον Τζεηκομπ και ο Εντουαρντ να πεθαινε να εβλεπε η ηλιθια που συνεχεια σκεφτοταν ''ο παρης πεφτει''. για να δουμε τι θα εκανε αν επεφτε ο ρωμαιος....

Το ξερω βλασφημια αλλα ημουν τοοοοσο θυμωμενη...!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
lionandlamp
Twilight Human
Twilight Human

Θηλυκό Καρκίνος
Τόπος : a9hna
Αριθμός μηνυμάτων : 33
Registration date : 27/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Τετ 28 Ιαν 2009 - 19:10

plaka kaneis?entwmeta3u to leei treis tesseris fores kai lew ante ti to les k den t kaneis??
Alexadruby the vampire
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Θηλυκό Δίδυμος
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός μηνυμάτων : 839
Registration date : 31/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σαβ 31 Ιαν 2009 - 20:59

Εγω στο Λυκοφως εκλεγα εκει που ο Εντουαρτ εχει ερθει να σωσει την Μπελλα απο τον Τζειμς και κλαιει απο πανω της !!!!!! Εκει εριξα το κλαμα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cry cry
Επισης εκλαωα και μετα οταν ηταν στο νοσοκομειο και της ελεγε να παει μαζι με την μητερα της και τελος εκλαψα στο σημειο που ειναι στο χορο και του λεει που θελει να γινει βρικολακας.

Στην Νεα Σεληνη παλι, μην με παραξιγησετε αλλα εκλεγα στα πιο πολλα κοματια του βιβλιου αλλα εκει που εριξα το πιο πολυ κλαμα ηταν οταν πηγε να τον σωσει και εκεινος της λεει τους στιχους απο τον ρωμαιο και ιουλιετα, εκει που Εντουαρτ της λεει τους λογους που την αφησε αλλα εκεινη νομιζει πως ειναι ενα ψεμα και οτι μετα θα φυγει παλι και τελος εκει που της λεει πως θα την κανει βρικολακα αν τον παντρευτει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cry cry cry cry cry cry

Οπως μπορειτε να καταλαβετε ειμαι λιγο ευαιστητη και κλαιω με το παραμικρο στοιχειο ρομαντισμου που θα βρω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://vampirediariesworld.vampire-legend.com/index.htm?sid=8086
scarlet rose
The Volturi Princess
The Volturi Princess

Θηλυκό Σκορπιός
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3544
Registration date : 16/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σαβ 31 Ιαν 2009 - 21:36

Εγω στην Νεα Σεληνη ξεκινησα να κλαιω πριν της πει να χωρισουν!!Απο εκει που της ειπε να πανε μια βολτα αρχισε να μου κοβεται η ανασα!!!Εκλαιγα οταν χωρισαν,εκλαιγα οταν εμεινε μονη της στο δασος,εκλαιγα καθε φορα ακουγε την φωνη του-εκει που πηδηξε απο τα βραχια και τον ακουγε να την παρακαλαει να μην πεσει"please,for me''κλπ.κλπ πλανταξα στο κλαμα!!!!! cry
Ειδικα εκει που η Μπελλα ειναι μεσα στο νερο και δεν στενοχωριεται αν πεθανει γιατι ειναι ευτυχισμενη που εστω και ετσι βλεπει την μορφη του εριξα πολυ δακρυ!!!
Επισης εκλαιγα και οταν ο πατερας της περιεγραφε στην Αλις την κατασταση της Μπελλα μετα τον χωρισμο!!!Αααα,και οταν ετρεχε γεματη αγωνια για να τον σωσει,οταν τον εβλεπε πεσμενο κατω να ποναει,οταν της ειπε οτι την αγαπαει...
Νομιζω τελειωσα!!!Γενικα..εκλαιγα ανα 10 σελιδες!!! cry cry cry cry cry

Έχει επεξεργασθεί από τον/την scarlet rose στις Σαβ 31 Ιαν 2009 - 21:38, 1 φορά
nasiatheslayer
The Denali Princess
The Denali Princess

Θηλυκό Υδροχόος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 4477
Registration date : 03/12/2008

Forks Student Profile
Team: Denalis Denalis
Special ability Special ability: Mental electrical current

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σαβ 31 Ιαν 2009 - 21:38

Νομίζω οτι όλες κάπως έτσι ήμασταν...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών https://www.youtube.com/user/nasiatheslayer0
Gωgω-Twilighter
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Θηλυκό Ταύρος
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Αριθμός μηνυμάτων : 778
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σαβ 31 Ιαν 2009 - 21:40

σιγουρα...ξεχασα να αναφερω τι σκηνη που η μπελλα θα εφευγε με την αλις και τον τζασπερ και αυτος απεξω απο το αυτοκινητο και της λεει¨You are my life now bella" αχχχχχχχ
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
Golden Eyed Vampires

Θηλυκό Σκορπιός
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Special ability Special ability: Future Telling

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 1 Φεβ 2009 - 8:10

scarlet rose έγραψε:
Εγω στην Νεα Σεληνη ξεκινησα να κλαιω πριν της πει να χωρισουν!!Απο εκει που της ειπε να πανε μια βολτα αρχισε να μου κοβεται η ανασα!!!Εκλαιγα οταν χωρισαν,εκλαιγα οταν εμεινε μονη της στο δασος,εκλαιγα καθε φορα ακουγε την φωνη του-εκει που πηδηξε απο τα βραχια και τον ακουγε να την παρακαλαει να μην πεσει"please,for me''κλπ.κλπ πλανταξα στο κλαμα!!!!! cry
Ειδικα εκει που η Μπελλα ειναι μεσα στο νερο και δεν στενοχωριεται αν πεθανει γιατι ειναι ευτυχισμενη που εστω και ετσι βλεπει την μορφη του εριξα πολυ δακρυ!!!
Επισης εκλαιγα και οταν ο πατερας της περιεγραφε στην Αλις την κατασταση της Μπελλα μετα τον χωρισμο!!!Αααα,και οταν ετρεχε γεματη αγωνια για να τον σωσει,οταν τον εβλεπε πεσμενο κατω να ποναει,οταν της ειπε οτι την αγαπαει...
Νομιζω τελειωσα!!!Γενικα..εκλαιγα ανα 10 σελιδες!!! cry cry cry cry cry

Με κάλυψες απόλυτα όσον αφορά τη νέα σελήνη. Ως τώρα αυτό και η Χαραυγή για μένα είναι τα πιο συναισθηματικά φορτισμένα βιβλία, έκλαιγα σχεδόν από την αρχή και καθόλη την συνέχεια αυτών των δύο. Δεν λέω σκηνές από την Χαραυγή γιατί υπάρχουν και κοριτσιά που δεν την έχουν διαβάσει αλλά ήταν το κάτι άλλο...! Ααααχχχχ!!!!!!!!!!
Christy
Twilight Human
Twilight Human

Θηλυκό Καρκίνος
Τόπος : athenC
Αριθμός μηνυμάτων : 54
Registration date : 30/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 1 Φεβ 2009 - 9:29

οπα παιδια ... νομιζω οτι χρειαζομαι μια μικρη ενημεροση εδο περα.... ποο βρηκατε τ τριτο κ τ τεταρτο βιβλιο τησ σειρασ ?? εγο,, γ τ τριτο οσο κ αν πσαχνο κ κτ αλλεσ φιλεσ μοο δν εχο βρει ΠΟΥ9ΕΝΑ τ τριτο ποσο μαλλον το τεταρτο βιβλιο Sad για ενημεοστε με λιγακι αν 9ελετε ειτε σ μνμ ειτε απ εδο [ προτιμο σ μνμ Wink ]

εκτοσ αυτου, εγο δν εκλαπσα γτ ημοον σ χορο με αλλοοσ , στ δευτερο βιβλιο μοο ηρ9ε ν κλαπσο εκει ποο κλαπσατε ολοι φανταζομαι...εκι ποο ο εντουαρντ αφηνει τν μπελλα... εφτασα μεχρι σε σημειο ν αναροτιεμε κ να βριζο τν εντουαρντ! τι ητν αυτοο.. αλλα κ η αντεδραση τησ μπελλασ δν μ αφησε κ αδιαφορη . 🐒

οτν διαβασο κ τ υπολοιπα 9α σσ πο .... τισ εντυποσεισ μοο !! Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://xristina3.hi5.com
WhiteQueen
Edward's Queen
Edward's Queen

Θηλυκό Ιχθύς
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 13/09/2008

Forks Student Profile
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 1 Φεβ 2009 - 9:39

Christy έγραψε:
οπα παιδια ... νομιζω οτι χρειαζομαι μια μικρη ενημεροση εδο περα.... ποο βρηκατε τ τριτο κ τ τεταρτο βιβλιο τησ σειρασ ?? εγο,, γ τ τριτο οσο κ αν πσαχνο κ κτ αλλεσ φιλεσ μοο δν εχο βρει ΠΟΥ9ΕΝΑ τ τριτο ποσο μαλλον το τεταρτο βιβλιο Sad για ενημεοστε με λιγακι αν 9ελετε ειτε σ μνμ ειτε απ εδο [ προτιμο σ μνμ Wink ]

εκτοσ αυτου, εγο δν εκλαπσα γτ ημοον σ χορο με αλλοοσ , στ δευτερο βιβλιο μοο ηρ9ε ν κλαπσο εκει ποο κλαπσατε ολοι φανταζομαι...εκι ποο ο εντουαρντ αφηνει τν μπελλα... εφτασα μεχρι σε σημειο ν αναροτιεμε κ να βριζο τν εντουαρντ! τι ητν αυτοο.. αλλα κ η αντεδραση τησ μπελλασ δν μ αφησε κ αδιαφορη . 🐒

οτν διαβασο κ τ υπολοιπα 9α σσ πο .... τισ εντυποσεισ μοο !! Wink

Το έχουμε πει πάρα πολλές φορές. Αν διαβάσετε λίγο πιο αναλυτικά κάποια θέματα θα το δείτε. Οι περισσότερες από εμάς εδώ έχουμε διαβάσει όλα τα βιβλία στα Αγγλικά. Στην Ελλάδα έχουν εκδοθεί τα δύο πρώτα μόνο αλλά στην Αμερική έχουν εκδοθεί όλα.

I read Twilight and I fell in love with Edward.
I read New Moon, and I cried with Bella.
I read Eclipse and suffered by the decisions.
I read Breaking Dawn and I enjoyed every page.
I read Midnight Sun and my love for Edward grew.
I read the Short second life of Bree Tannerand suffered and realized that it is a real neophyte.
I saw the movies and enjoyed alot.
I am FAN that history came to my heart and stayed there to never die.
Thank you Stephenie Meyer for giving us this "Twilight" saga!
I am a Twilighter and I am proud of it. ♥♥♥♥

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.jokastia.blogspot.com
lionandlamp
Twilight Human
Twilight Human

Θηλυκό Καρκίνος
Τόπος : a9hna
Αριθμός μηνυμάτων : 33
Registration date : 27/01/2009

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 1 Φεβ 2009 - 11:09

nasiatheslayer έγραψε:
Νομίζω οτι όλες κάπως έτσι ήμασταν...

eimastan eimaste k 9 eimaste.....

xexe!!! lol!
Princess
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Θηλυκό Κριός
Αριθμός μηνυμάτων : 1097
Registration date : 02/01/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Τετ 4 Μαρ 2009 - 16:46

Λυκοφως: Εκλαψα προς το τελος, εκει στη μαχη με τον Τζειμς. Σε ολο εκεινο το κομματι αλλα κυριως εκει που τη δαγκωσε, η Μπελλα περιεγραφε οτι βυθιζοταν και ακουγε τη φωνη του Εντουαρντ, ενος αγγελου. Αλλα εκλαψα και μετα στο νοσοκομειο που μιλουσε με το Εντουαρντ και στο τελος που ηταν στο χορο.

Νεα Σεληνη: Οταν εφυγε ο Εντουαρντ και μετα που περιεγραφε η Μπελλα της σκεψεις της και το κενο που ειχε, οταν πηγε και τον συναντησε στην Ιταλια και γενικα εκει που ηταν στους Βολτουρι και την ειχε αγκαλια, οταν γυρισαν εκει τη συζητηση που ειχαν στο δωματιο της που η Μπελλα νομιζε οτι εβλεπε ονειρο και οτι ο Εντουαρντ θα ξαναεφευγε.

Εκλειψη: Εδω δεν εκλαψα πολυ. Σε μερικα σημεια δακρυσα οταν περιεγραφε η Μπελλα τα συναισθηματα της για τον Εντουαρντ, οταν της εκανε προταση γαμου και στο τελος που λεει στον Εντουαρντ πως αισθανεται γι' αυτον.

Breaking Dawn: Eριξα ΤΟ κλαμμα. Σε ολες τις τρυφερες και ρομαντικες σκηνες Εντουαρντ-Μπελλα, με την κατασταση που ηταν η Μπελλα οσο ηταν εγγυος, μετα γενικα με τις σκεψεις και τα συναισθηματα της και φυσικα στο τελος. Εκει εκλαψα και περισσοτερο..

Midnight Sun: Γενικα με τα συναισθηματα του Εντουαρντ για την Μπελλα. Οταν καταλαβαινει για πρωτη φορα οτι ειναι ερωτευμενος μαζι της κλπ.

Σ' αυτες τις σκηνες οταν λεω εκλαψα, μαλλον η καλυτερη λεξη θα ηταν εκλαψα-δακρυζα, εκλαιγα περισσοτερο απο μεσα μου, γιατι οταν τα διαβαζα δεν ημουν σχεδον ποτε μονη μου στο σπιτι, και δεν μ' αρεσει να με βλεπουν οταν κλαιω..
ioannaki-twilightaddicted
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Θηλυκό Καρκίνος
Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1251
Registration date : 02/03/2009

Forks Student Profile
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Πεμ 5 Μαρ 2009 - 11:51

Λοιπον εγω κοριτσια στο 1ο βιβλιο εκλαψα στην σκηνη που χωριζονταν στο γκαραζ,που της λεει: "You are my life now"...και μετα στην σχολη χορου που την εσωσε...ο συνδυασμος της συγκεκριμενης σκηνης με το "let me sign" να ακουγετε απο την υπεροχη φωνη του robert ηταν απλα θεϊκος!!!Δεν ξερω αν το παθαινετε και εσεις αλλα ειδικα οταν ακουω το συγκεκριμενο κομματι σφιγγεται η καρδια μου...ειναι υπεροχο!!Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν τον εβαλαν να το ολοκληρωσει...αρχιζει να τραγουδαει και δεν καταλαβαινεις ποτε τελειωνειSad!
Anyway,στο 2ο βιβλιο δεν μπορεσα με τιποτα να συγκρατηθω οταν ο edward αρχισε να ειναι ψυχρος με την bella με αποκορυφωμα το οτι εφυγε και οσα επακολουθησαν με την bella διαλυμενη απο τον πονο!!
Στο 3ο βιβλιο δεν εκλαψα καπου...απλα συγκινηθηκα παρα πολυ σε ορισμενες σκηνες...ειδικα στην σκηνη που ειναι η bella και ο edward στο δωματιο του οι δυο τους!!
Δυστυχως μολις διαβασα το 3ο βιβλιο στα ελληνικα και τωρα θα ξεκινησω το 4ο οποτε δεν μπορω ακομα να πω γι'αυτο...ειμαι σιγουρη ομως οτι θα εχει τρομερες σκηνες και ανυπομονω να το διαβασω!!! :flower:
ioannaki-twilightaddicted
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Θηλυκό Καρκίνος
Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1251
Registration date : 02/03/2009

Forks Student Profile
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Πεμ 5 Μαρ 2009 - 11:58

Princess έγραψε:
Λυκοφως: Εκλαψα προς το τελος, εκει στη μαχη με τον Τζειμς. Σε ολο εκεινο το κομματι αλλα κυριως εκει που τη δαγκωσε, η Μπελλα περιεγραφε οτι βυθιζοταν και ακουγε τη φωνη του Εντουαρντ, ενος αγγελου. Αλλα εκλαψα και μετα στο νοσοκομειο που μιλουσε με το Εντουαρντ και στο τελος που ηταν στο χορο.

Νεα Σεληνη: Οταν εφυγε ο Εντουαρντ και μετα που περιεγραφε η Μπελλα της σκεψεις της και το κενο που ειχε, οταν πηγε και τον συναντησε στην Ιταλια και γενικα εκει που ηταν στους Βολτουρι και την ειχε αγκαλια, οταν γυρισαν εκει τη συζητηση που ειχαν στο δωματιο της που η Μπελλα νομιζε οτι εβλεπε ονειρο και οτι ο Εντουαρντ θα ξαναεφευγε.

Εκλειψη: Εδω δεν εκλαψα πολυ. Σε μερικα σημεια δακρυσα οταν περιεγραφε η Μπελλα τα συναισθηματα της για τον Εντουαρντ, οταν της εκανε προταση γαμου και στο τελος που λεει στον Εντουαρντ πως αισθανεται γι' αυτον.

Breaking Dawn: Eριξα ΤΟ κλαμμα. Σε ολες τις τρυφερες και ρομαντικες σκηνες Εντουαρντ-Μπελλα, με την κατασταση που ηταν η Μπελλα οσο ηταν εγγυος, μετα γενικα με τις σκεψεις και τα συναισθηματα της και φυσικα στο τελος. Εκει εκλαψα και περισσοτερο..

Midnight Sun: Γενικα με τα συναισθηματα του Εντουαρντ για την Μπελλα. Οταν καταλαβαινει για πρωτη φορα οτι ειναι ερωτευμενος μαζι της κλπ.

Σ' αυτες τις σκηνες οταν λεω εκλαψα, μαλλον η καλυτερη λεξη θα ηταν εκλαψα-δακρυζα, εκλαιγα περισσοτερο απο μεσα μου, γιατι οταν τα διαβαζα δεν ημουν σχεδον ποτε μονη μου στο σπιτι, και δεν μ' αρεσει να με βλεπουν οταν κλαιω..

Σε καταλαβαινω απολυτα...και εγω το ιδιο προβλημα εχω!!Αλλα σε καποιες σκηνες ηταν αδυνατον να κρατηθω,οπως για παραδειγμα στο 2ο οταν εφυγε ο edward:(!!Γι'αυτο το λογο διαβαζα το βραδυ οταν ολο κοιμοντουσαν για να μπορω ν'αντιδραω οπως θελω και κυριως για να μην με διακοπτει κανεις!!!Δεν εχω χειροτερο απο το να με διακοπτουν οταν διαβαζω(εξωσχολικα βιβλια φυσικαRazz)...ποσο μαλλον οταν διαβαζω STEPHANIE...ΕΛΕΟΣ!!!χεχεχεχε
Isabella16
Twilight Human
Twilight Human

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 15
Registration date : 16/03/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Τετ 25 Μαρ 2009 - 10:37

Εγώ δεν έκλαψα καθόλου στο twilight.
Το περισσότερο κλάμα το έριξα φυσικά στο New moon! Έκλαιγα φυσικά ο Edward άφησε την Bella, έκλαιγα όταν τον σκεφτόταν και περιέγραφε τον πόνο που ένιωθε, έκλαιγα όταν πήδηξε από τα βράχια....Επίσης έκλαψα λίγο και στο σημείο που ήρθε η Άλις...περισσότερο έκλαιγα από την χαρά μου, αλλά με επηρέασε και η αντόδραση της Bella....Από εκεί και μετά δεν ξαναέκλαψα, απλά συγκινήθηκα όταν ο Εdward προσπαθούσε να πείσει την Bella πως δεν ονειρευόταν...
Στην έκληψη δεν έκλαψα σε κανένα σημείο!
Στο B.D. έκλαψα μόνο στο τέλος....αχ...ήταν πάρα πολύ συγκινητικό....
kikina
New Moon Victim
New Moon Victim

Θηλυκό Σκορπιός
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 122
Registration date : 08/02/2009

Forks Student Profile
Team: Emmett - Rosalie Emmett - Rosalie
Special ability Special ability: See Through Lies

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Τετ 25 Μαρ 2009 - 12:02

στο breaking down εκλαψα στο τελος μονο , ηταν τοσο υπεροχο. ακομα οταν το σκεφτομαι μουρχονται δακρυα..
Rozmari
Golden Eyed Vampires
Golden Eyed Vampires

Θηλυκό Ζυγός
Τόπος : Αthens
Αριθμός μηνυμάτων : 1723
Registration date : 26/01/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Playing in the New Moon Movie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Τετ 25 Μαρ 2009 - 12:05

Στο ΒD κι εγω στο κεφαλαιο με
Σπόιλερ:

ακομα δεν το εχω τελειωσει γι αυτο ειναι αυτη προς το παρον
Ms Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Θηλυκό Ιχθύς
Τόπος : Kefalonia
Αριθμός μηνυμάτων : 1743
Registration date : 20/04/2009

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 10 Μαϊος 2009 - 14:52

Στη Νεα Σεληνη σε ολο το βιβλιο(και τις 25 φορες που το χω διαβασει!!)Λυκοφως εκει που ειναι στο νοσοκομειο και Εκλειψη εκει που πληγωνει τον Εντ!!!!Στο BD ΚΑΘΟΛΟΥ!!!(τελειως τρελη!!)
edward_20
New Moon Victim
New Moon Victim

Άντρας Λέων
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 163
Registration date : 07/05/2009

Forks Student Profile
Special ability Special ability: Controling the Elements

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 10 Μαϊος 2009 - 14:59

βασικα δεν εκλαψα αλλα εκει που συγκινηθηκα παρα πολυ ηταν

Λυκοφως:στο νοσοκομειο που μιλουσε με το Εντουαρντ και στο τελος που ηταν στο χορο.

Νεα Σεληνη: Οταν εφυγε ο Εντουαρντ και μετα που περιεγραφε η Μπελλα της σκεψεις της και το κενο που ειχε, με τη συζητηση που ειχαν στο δωματιο της Μπελλας που νομιζε οτι εβλεπε ονειρο και οτι ο Εντουαρντ θα ξαναεφευγε.

Εκλειψη:οταν της εκανε προταση γαμου και στο τελος που λεει στον Εντουαρντ πως αισθανεται γι' αυτον.

Breaking Dawn:δεν το εχω διαβασει ακομα!!
BELLA MARIE
Charlie's Daughter
Charlie's Daughter

Θηλυκό Λέων
Τόπος : Thessalonike
Αριθμός μηνυμάτων : 17564
Registration date : 26/02/2009

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 10 Μαϊος 2009 - 16:00

twilight : το shutdown στο στουντιο μπαλλετου της μπελλα..ειδικα εκει που μπαινει και της λεει i ll make it go away....λυγμοι..οχι κλαμα...
new moon..η σκηνη του αποχωρισμου....αυτο τα λεει ολα..
eclipse...
Σπόιλερ:

breaking dawn...
Σπόιλερ:

:cheers:

https://www.youtube.com/watch?v=j2XX369Zwu0

ΕΡΗ
The Volturi
The Volturi

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6667
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Special ability Special ability: Influencing emotions

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 10 Μαϊος 2009 - 17:20

λοιπον στο λυκοφως δεν μπορω να πω οτι εκλαψα καπου.υπηρχαν πολλες στιγμες που συγκινηθηκα αλλα εως εκει.στην Νεα σεληνη σχεδον απο την αρχη.απο την στιγμη δηλαδη που καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα τα δακρυα αρχισαν να κυλλανε.στο σημειο δε που την αφησε εκει δεν μπορουσα να συγκρατηθω με τιποτα.ηταν σαν να το ζουσα εγω.και το δευτερο σημειο ηταν οταν γυρισαν απο την Ιταλια και ο Εντουαρντ της εκανε την εξομολογηση.οταν της ειπε τους λογους για το οποιο το εκανε και το πως νιωθει γι αυτην δεν μπορουσα να ηρεμησω.εκλαιγα μα λυγμους.γενικα η Νεα σεληνη ειναι ενα βιβλιο με εντονη συναισθηματικη φορτιση.στην Εκλειψη συγκηνηθηκα πολλες φορες απο τα υπεροχα λογια του Εντουαρντ αλλα δεν εκλαψα καπου ιδιαιτερα.εκει που μου φυγανε λιγα δακρυα ηταν την στιγμη ματα το φιλι.αυτη η ανιδιοτελεια του Εντουαρντ πραγματικα σε σκοτωνει.οσο για την Χαραυγη τα λογια νομιζω ειναι περριτα!ολο το βιβλιο ειναι γεματο με τοσο εντονα συναισθηματα που δεν ξερω ποιο να πρωτογραψω.οι συγκινησεις ειναι πολλες και ποικιλες.νομιζω οτι τα ατομα που την εχουν διαβασει μπορουν να με καταλαβουν.οσο για το midnight sun...αχ αυτα τα συναισθηματα του Εντουαρντ ειναι τοσο μοναδικα!αν με ειχε μαγεψει μεσα απο την Μπελλα οταν διαβασα την δικια του μερια τον λατρεψα!ειναι τοσο γλυκο και τρυφερο και μοναδικο πλασμα!!τα δικα του συναισθηματα με συγκλονισαν!

Edward's Queen
Edward's Queen

Θηλυκό Ιχθύς

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 10 Μαϊος 2009 - 17:26

ΕΡΗ έγραψε:
λοιπον στο λυκοφως δεν μπορω να πω οτι εκλαψα καπου.υπηρχαν πολλες στιγμες που συγκινηθηκα αλλα εως εκει.στην Νεα σεληνη σχεδον απο την αρχη.απο την στιγμη δηλαδη που καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα τα δακρυα αρχισαν να κυλλανε.στο σημειο δε που την αφησε εκει δεν μπορουσα να συγκρατηθω με τιποτα.ηταν σαν να το ζουσα εγω.και το δευτερο σημειο ηταν οταν γυρισαν απο την Ιταλια και ο Εντουαρντ της εκανε την εξομολογηση.οταν της ειπε τους λογους για το οποιο το εκανε και το πως νιωθει γι αυτην δεν μπορουσα να ηρεμησω.εκλαιγα μα λυγμους.γενικα η Νεα σεληνη ειναι ενα βιβλιο με εντονη συναισθηματικη φορτιση.στην Εκλειψη συγκηνηθηκα πολλες φορες απο τα υπεροχα λογια του Εντουαρντ αλλα δεν εκλαψα καπου ιδιαιτερα.εκει που μου φυγανε λιγα δακρυα ηταν την στιγμη ματα το φιλι.αυτη η ανιδιοτελεια του Εντουαρντ πραγματικα σε σκοτωνει.οσο για την Χαραυγη τα λογια νομιζω ειναι περριτα!ολο το βιβλιο ειναι γεματο με τοσο εντονα συναισθηματα που δεν ξερω ποιο να πρωτογραψω.οι συγκινησεις ειναι πολλες και ποικιλες.νομιζω οτι τα ατομα που την εχουν διαβασει μπορουν να με καταλαβουν.οσο για το midnight sun...αχ αυτα τα συναισθηματα του Εντουαρντ ειναι τοσο μοναδικα!αν με ειχε μαγεψει μεσα απο την Μπελλα οταν διαβασα την δικια του μερια τον λατρεψα!ειναι τοσο γλυκο και τρυφερο και μοναδικο πλασμα!!τα δικα του συναισθηματα με συγκλονισαν!

Ρε συ Έρη! Μήπως είσαι η δίδδυμη αδελφή μου; lol!

Αν διαβάσεις τα πρώτα μου ποστ σε αυτό το τόπικ θα δεις ότι κλάψαμε ακριβώς στα ίδια σημεία!

I read the Short second life of Bree Tannerand suffered and realized that it is a real neophyte.

ΕΡΗ
The Volturi
The Volturi

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 10 Μαϊος 2009 - 17:38

[quote="WhiteQueen"]
ΕΡΗ έγραψε:

Αν διαβάσεις τα πρώτα μου ποστ σε αυτό το τόπικ θα δεις ότι κλάψαμε ακριβώς στα ίδια σημεία!

καλα πλακα μου κανεις?
αληθεια λες?δεν ειχα την ευκαιρια να κοιταξω τα πρωτα ποστ.καποια στιγμη θα το κανω σιγουρα για να δω και τις αποψεις των αλλων κοριτσιων.πραγματικα ομως αυτες οι σκηνες ηταν τοσο δυνατες τουλαχιστον για εμενα που δεν μπορουσα να ηρεμησω με τιποτα.βεβαια ευτηχως ο αντρας μου με εχει συνηθισει και δεν μου πολυ δινει σημασια πια.με αφηνει να κλαιω με την ησυχια μου.στην χαραυγη που εκλαψες?και εσυ οπως εγω ενιωσες?

Edward's Queen
Edward's Queen

Θηλυκό Ιχθύς

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 10 Μαϊος 2009 - 17:44

[quote="ΕΡΗ"]
WhiteQueen έγραψε:
ΕΡΗ έγραψε:

καλα πλακα μου κανεις?
αληθεια λες?δεν ειχα την ευκαιρια να κοιταξω τα πρωτα ποστ.καποια στιγμη θα το κανω σιγουρα για να δω και τις αποψεις των αλλων κοριτσιων.πραγματικα ομως αυτες οι σκηνες ηταν τοσο δυνατες τουλαχιστον για εμενα που δεν μπορουσα να ηρεμησω με τιποτα.βεβαια ευτηχως ο αντρας μου με εχει συνηθισει και δεν μου πολυ δινει σημασια πια.με αφηνει να κλαιω με την ησυχια μου.στην χαραυγη που εκλαψες?και εσυ οπως εγω ενιωσες?

Βασικά πιο πολύ έκλαψα στο New Moon. Την πρώτη φορά που το διάβασα όταν ο Έντουαρντ έφυγε και τη δεύτερη όταν επέστρεψε και είπε στη Μπέλλα την αλήθεια.

Και εκεί που έκλαψα επίσης πολύ, δεν μπορούσα να σταματήσω και δεν το περίμενα ήταν στο Midnight Sun. Ακόμα και τώρα που διαβάζω τις μεταφράσεις της Νάσιας μερικές φορές μου έρχονται δάκρυα στα μάτια. Πραγματικά ο Έντουαρντ είναι ο πιο αγαπημένος μου χαρακτήρας ever. Δεν νομίζω ότι έχω αγαπήσει άλλο φανταστικό χαρακτήρα τόσο πολύ. Είναι απόλυτα ολοκληρωμένος σε όλα τα επίπεδα. Δεν υπάρχουν κενά στον χαρακτήρα του δραματουργικά ούτε αμφιβολίες.

αχ...

ΕΡΗ
The Volturi
The Volturi

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 10 Μαϊος 2009 - 17:53

λοιπον WhiteQueen
μου,με εβαλες σε περιεργεια και γυρισα να βρω τα ποστ σου!λοιπον εχεις δικιο.στην Νεα σεληνη ταιριαζουμε απολυτα!!
αν και εσυ απο οτι διαβασα το περασες τουλαχιστον σταδιακα ενω εγω 2 σε ενα.δεν γραφεις ομως καπου για τα αλλα.μας εχεις αφησει τις αποψεις σου στην μεση.εκλειψη και χαραυγη τα αφησες σε παραπονο ...
οσο για το midnight sun εχεις δικιο εκεινη η στιγμη με τον Εντουαρντ ειναι πραγματικα συκγλονιστικη!αλλα εγω για να ειμαι ειλικρινης δεν μπορω να ξεχωρισω καποια ειναι αυτος ο Εντουαρντ τοσο μοναδικος που παντου μια συγκινιση με επιανε!

Edward's Queen
Edward's Queen

Θηλυκό Ιχθύς

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Κυρ 10 Μαϊος 2009 - 18:03

Δεν ανέφερα τα άλλα γιατί στα άλλα δεν έκλαψα. Γενικότερα είμαι λίγο δύσκολη σε αυτό το κομμάτι. Δεν είναι τυχαίο ότι το Twilight είναι ουσιαστικά το δεύτερο βιβλίο σε όλη μου τη ζωή στο οποίο έχω κλάψει.

Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: The Twilight Saga - Τα Βιβλία-
Μετάβαση σε: